Rozciąganie w Lejdis Studio Zgierz: STRETCHING

Rozciąganie jest bardzo ważnym, nieodłącznym elementem każdego treningu. Powinno być częścią rozgrzewki oraz sposobem na wyciszenie organizmu po aktywności fizycznej. Rozciąganie sprzyja zachowaniu gibkości podczas treningów różnych dyscyplin. Jako dodatkowe zajęcia, rozciąganie przynosi ulgę zmęczonym mięśniom i relaks dla całego organizmu. Pozwala na uniknięcie kontuzji zarówno podczas treningów, jak i w życiu codziennym.

Lejdis Studio Zgierz oferuje innowatorskie zajęcia Pole Stretch.

Są to zajęcia przeznaczone dla osób chcących przygotować swoje ciało do treningu:

  • pole dance,

  • aerial hoop,

  • bungee fitness na linach bungee gym,

  • oraz innych akrobacji.

Jak wyglądają zajęcia Pole Stretch?

Każdy trening Pole Stretch rozpoczynamy solidną rozgrzewką mięśni i stawów. Dzięki temu unikniemy kontuzji, które często są wynikiem zaniedbania rozgrzania mięśni. Następnie przystępujemy do kombinacji rozciągania statycznego i dynamicznego. Zajęcia kończymy rozluźnieniem ciała i krótką chwilą relaksu przy odpowiednio dobranej muzyce. Taka forma ćwiczeń gwarantuje bardzo szybkie postępy. Lejdis Studio Zgierz przygotuje Cię do zrobienia wymarzonego szpagatu! Zajęcia rozciągające polecane są osobom chcącym przygotować i rozciągnąć ciało do treningu pole dance oraz treningów, gdzie wymagane jest duże rozciągnięcie.

Jak wyglądają zajęcia ze stretchingu?

Stretching, czyli intensywne rozciąganie stanowi idealne uzupełnienie dla ćwiczeń fitness, pole dance, bungee fitness i trampolin. Stretching jest również doskonałym sposobem na wyciszenie organizmu. Korzyści płynące z tego rodzaju zajęć jest wiele, m.in. większa elastyczność stawów, wzmocnienie ścięgien, lepsze ukrwienie i dotlenienie organizmu czy rozluźnienie mięśni. Dzięki zajęciom ze stretchingu wyeliminujesz przykurcze oraz uelastycznisz mięśnie. W efekcie zwiększysz gibkość podczas treningów, unikniesz zakwasów, skurczy oraz zmniejszysz ryzyko kontuzji. Stretching jest polecany każdemu bez względu na stopień zaawansowania oraz stopień aktywności fizycznej. Przygotuje i wzmocni ciało nie tylko do wysiłku fizycznego ale również do aktywności z życia codziennego.

Więcej na temat rozciągania w Lejdis Studio znajdziesz tutaj.

Sprawdź tutaj kiedy odbywają się zajęcia Pole Stretch.

Zapisy na kurs Pole Stretch znajdziesz tutaj.